Нагальні проблеми малого і середнього бізнесу обговорили у Чернігові

01 липня 2021

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю та аналітичного забезпечення Управління Держпраці у Чернігівській області Дмитро Козлов взяв участь у семінарі з питань ведення підприємницької діяльності за темою: «Перевірки суб’єктів малих та середніх підприємств (МСП) органами Держпраці та Держпродспоживслужби: типові помилки та порушення. Електронні трудові книжки та електронні лікарняні», який проводився 30 червня цього року Регіональним фондом підтримки підприємництва по Чернігівській області спільно з Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області.

Для присутніх за заході представників МСП були надані роз’яснення з низки важливих питань, зокрема, були опрацьовані питання типових порушень, виявлених під час перевірок діяльності МСП спеціалістами Управління Держпраці у Чернігівській області.

Дмитро Козлов звернув увагу присутніх на те, що в Україні з 01 липня 2021 року на виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік Державна служба України з питань праці у взаємодії з органами Державної податкової служби розпочинає інспекційну кампанію серед роботодавців, яка є другим етапом реалізації зазначеного Національного плану. Під час другого етапу роботи у полі зору працівників Держпраці та ДПС будуть роботодавці, які мають найбільші ризики використання незадекларованої праці, та які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію і продовжують ухилятись від офіційного працевлаштування найманих працівників.

Також представникам малого і середнього бізнесу були надані роз’яснення питань дотримання законодавства про захист прав споживачів суб’єктами МСП. Обговорили також електронні трудові книжки та електронні лікарняні, а також сучасні впроваджені можливості інформаційно-консультаційної підтримки МСП.

 

За матеріалами

Регіонального фонду

підтримки підприємництва

по Чернігівській області