gov.ua Державні сайти України
Пошук

Ніжинським комунальникам – про вимоги до трудового договору і державні гарантії працівникам

23 Липня 2025

Фахівець Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провів інформаційний захід із працівниками комунального підприємства Ніжина.

Під час проведення заходу увагу приділили змінам до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема, стосовно особливостей укладення та призупинення дії трудових договорів, строків оновлення контактних даних, забезпечення комунікації між роботодавцем та працівником, а також відновлення дії трудового договору.

Також говорили про ризики незадекларованої праці і трудової експлуатації.

Інспектор наголосила, що використання нелегальної робочої сили, не укладення чи несвоєчасне укладення трудових договорів між роботодавцем та працівником є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою не лише адміністративну, а також за ознаками злочину передбаченого статтею 175 кримінального кодексу України і кримінальну відповідальність.

Також обговорили питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, використання праці неповнолітніх, психосоціальної підтримки, та недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці.