Посадовці Управління взяли участь у навчанні для працівників, пов’язаних з пестицидами і агрохімікатами

02 серпня 2022

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області взяли участь у навчанні працівників, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлі пестицидами та агрохімікатами, яке проводилося у режимі Zoom-конференції Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Посадовці Управління зазначили, що більшість нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві трапляються через особисту необережність та невиконання працівниками елементарних норм охорони праці. Тому працівникам і роботодавцям особливу увагу необхідно приділяти нормами охорони праці при виконанні цілого комплексу робіт із застосуванням мінеральних добрив, гербіцидів тощо.

Також було підкреслено, що державна політика України у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами, базується на пріоритетності збереження здоров’я людини і охорони навколишнього середовища по відношенню до економічного ефекту від застосування пестицидів, а також на безпеці для здоров’я людини і навколишнього середовища під час виробництва, випробування і застосування пестицидів за умови дотримання вимог, встановлених державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.

Також було підкреслено, що відповідні заходи безпеки не вимагають від власників підприємств значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, але, у той же час, сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.