Працівникам лісозаготівельної галузі – про трудові відносини в умовах воєнного стану

12 січня 2024

Посадові особи відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели інформаційний семінар з працівниками одного з районних дочірніх агролісогосподарських спеціалізованих підприємств.

Говорили про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, зокрема, про укладення та припинення трудових договорів, зміни істотних умов праці, надання відпусток, забезпечення реалізації прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Посадовці звернули увагу на те, що у відповідності до вимог статті 39 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» передбачено проведення індексації заробітної плати, при цьому обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення буде проводитись з наростаючим підсумком починаючи з 01 січня 2024 року.

Також розглянули останні зміни до Закону України «Про відпустки», які набули чинності 24.12.2023 року, а також питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці, запобігання насильству за ознаками статі, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у трудових відносинах.