Працівникам підприємства – про безпечну експлуатацію автономних джерел живлення

20 березня 2024

Виконання вимог нормативно-технічних документів є запорукою безпечної та безаварійної експлуатації автономних джерел енергозабезпечення і дає можливість мінімізувати ризик виникнення загрози життю та здоров’ю людей.

Для працівників монтажної експлуатуючої організації державні інспектори відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели технічну консультацію на робочому місті щодо дотримання вимог електробезпеки та охорони праці підчас підготовки до монтажу та монтажу дизельної електростанції.

Фахівці Управління довели основні вимоги безпеки під час встановлення дизельної електростанції, обговорили порядок підключення автономних електростанцій до електромережі споживачів, порядок пуску в роботу електроустановок та електротехнологічного обладнання після відновлення електропостачання.

Нагадали основні напрямки використання подібних пристроїв:

– як джерело основного безперебійного живлення там, де немає систем централізованого електропостачання;

– як резервне живлення – може використовуватися на будь-яких об’єктах, як тільки відключається електроенергія, генератор автоматично включається;

– в системах аварійного електропостачання для забезпечення стабільної роботи електроніки, яка повинна працювати без зупинки (лікарні, промислові підприємства, водонапірні станції, металургійні та інші підприємства).

Інспектори звернули увагу, що ці пристрої – засоби підвищеної небезпеки, тому треба суворо дотримуватися встановлених вимог техніки безпеки і правил експлуатації обладнання.