Працівникам торгівлі – про задекларовану працю під час воєнного стану

15 травня 2024

Фахівчиня відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області надала консультаційну допомогу суб’єктам господарювання торгівельної сфери.

Працівники і роботодавці дізналися про запобігання використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, про переваги легалізації трудових відносин, ризики неофіційної зайнятості.

Громадянам надавалися роз’яснення особливостей трудових відносин в умовах воєнного стану, зокрема, під час укладення та припинення трудових договорів, стосовно змін істотних умов праці, надання відпусток, забезпечення реалізації прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Також обговорювалися питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, психосоціальної підтримки на робочому місці, недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці, запобігання насильству за ознаками статі, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у трудових відносинах.