Працівникам торгівлі розповідають про вимоги трудового законодавства у питаннях неоформленої праці

08 серпня 2023

У рамках інформаційної компанії «Виходь на світло!» інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують проводити відвідування працівників закладів торгівлі безпосередньо на робочих місцях.

У ході заходів роботодавцям та найманим працівникам доводяться переваги оформлення трудових відносин, надаються роз’яснення останніх змін у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану, зокрема, стосовно особливостей укладення трудового договору, переведення працівників на іншу роботу, змін істотних умов праці, надання відпусток, оплати праці, оформлення трудових відносин із внутрішньо переміщеними особами тощо. Також надається консультативна допомога з питань застосування трудового законодавства.

Посадовці наголошують на необхідності офіційного працевлаштування, на відповідальності та ризиках у разі використання праці неоформлених працівників, а також розповідають як не попастись на «гачок» непорядних роботодавців та мінімізувати ризики від примусової праці.

https://pratsia.in.ua/