Працівникам закладів торгівлі – про вимоги до часу відпочинку

16 квітня 2024

Фахівець відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провів інформаційне відвідування закладу торгівлі Чернігівської області.

Роботодавцю і працівникам надано роз’яснення особливостей часу відпочинку. Посадовець підкреслив, що час відпочинку – це встановлений законодавством час, упродовж якого працівники вільні від виконання трудових обов’язків, і який вони можуть використовувати на власний розсуд.

Він нагадав, що основними видами відпочинку є: перерви протягом робочого дня; щоденний відпочинок (перерви між робочими днями); щотижневі дні відпочинку; святкові й неробочі дні; відпустки.

Відповідно до законодавства працівникові протягом робочого дня може надаватися перерва для відпочинку й харчування тривалістю не більше 2 годин, яка не включається в робочий час. Вона має надаватися, як правило, через 4 години після початку робіт. Працівники можуть використовувати час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть також відлучатися з місця роботи. На тих роботах, де за умовами виробництва перерву встановити не можна, працівникові має бути надано можливість приймання їжі протягом робочого часу.

https://pratsia.in.ua/