Працівників підприємства по виготовленню харчових продуктів поінформували про актуальні питання трудового законодавства

09 лютого 2024

Державні інспектори відділу з питань праці і відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели інформаційний захід для працівників одного з підприємств по виготовленню харчової продукції міста Прилуки.

У ході заходу наголосили на необхідності дотримання чинного порядку укладення трудового договору, недопустимості використання незадекларованої праці. Звернули увагу на види відповідальності роботодавців за використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Навели приклади позитивного впливу офіційного працевлаштування, як для найманих працівників так і для роботодавців.

Також посадовці розповіли про особливості укладення трудових договорів з внутрішньо переміщеними особами, іноземними громадянами та особами без громадянства, довели зміни в Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ від 08.02.1995 №100.

Окрім того, надали фахові роз’яснення з питань організації та проведення періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, з питань атестації робочих місць за умовами праці. Також йшлося про вжиття своєчасних заходів щодо попередження випадків прихованого травматизму, профілактику виникнення гострих та хронічних професійних захворювань.

https://pratsia.in.ua/