Працівники і роботодавець мають бути зацікавлені у створенні механізмів протидії дискримінації та мобінгу на робочому місці

27 грудня 2023

1 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла закон про мобінг, який передбачає відповідальність за цькування і приниження на роботі.

Як зрозуміти, що ви стали жертвою мобінгу? До вас застосовують насильство в тій чи іншій формі, найчастіше – психологічне й соціальне.

Як працівники, так і роботодавець мають бути зацікавлені у створенні механізмів протидії дискримінації та мобінгу на робочому місці, адже мобінг знижує задоволеність працею, підвищує рівень стресів, знижує ефективність роботи, шкодить іміджу компанії та роботодавця. Тож варто задля протидії розробляти та впроваджувати відповідні політики протидії мобінгу на робочих місцях.

У колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, заходи, спрямовані на запобігання та протидію мобінгу на підприємствах, установах, організаціях та здійснення контролю за його виконанням.

Детальніше про можливості порталу Держпраці: https://pratsia.in.ua/