Превентивна робота з подолання незадекларованої праці: підсумки тижня

12 квітня 2024

Неухильне і сумлінне дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю, зокрема, у частині належно оформлених трудових відносин, є запорукою міцного економічного “фронту” у надважких умовах воєнного стану.

У рамках системної превентивної роботи з цього питання державні інспектори відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області продовжують інформаційно-роз’яснювальні відвідування роботодавців і трудових колективів.

Упродовж тижня посадовці спілкувалися, зокрема, із представниками комунальних підприємств Чернігівщини,  консультували працівників низки сільськогосподарських підприємств, закладів торгівлі, фізичних осіб-підприємців.

Під час заходів інспектори доводили учасникам актуальні зміни у законодавстві про працю, наголошували на перевагах легальних трудових відносин, говорили про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, у тому числі, стосовно прийому та звільнення з роботи, виплати заробітної плати, надання відпусток, тривалості робочого часу, особливостей проведення індексації заробітної плати тощо.

Також обговорювалися питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, психосоціальної підтримки на робочому місці, недопущення дискримінації та мобінгу, недопущення стигматизації осіб, що живуть із ВІЛ/СНІД. запобігання насильству за ознаками статі, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у трудових відносинах.

https://pratsia.in.ua/