Продовжується цикл занять з моделювання нещасних випадків на підприємствах області

23 березня 2023

Державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області продовжують заняття з моделювання нещасних випадків, які сталися на підприємствах, з подальшим аналізом причин, що до них призвели.

Цього разу об’єктом уваги посадовців став минулорічний нещасний випадок на одному з підприємств, яке займається виготовленням виробів з деревини. Під час роботи на лінії шипового зрощування деревини верстатниця деревообробних верстатів обперлася рукою на захисний кожух фрези верстату для нарізання шипів та пальцями потрапила в її робочу зону. У результаті працівниця отримала травматичну ампутацію двох пальців лівої руки.

Моделюючи зазначений випадок безпосередньо на прикладі верстату для нарізання шипів лінії повздовжнього зрощування OZEN, державні інспектори відділу з питань безпеки праці Управління звернули увагу працівників підприємства на небезпечні фактори під час роботи на обладнанні, проаналізували допущені порушення вимог безпеки, а саме, пунктів 6, 8, 15 Розділу ІІ “Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками” (НПАОП 0.00-7.14-17), статті 13, 14 Закону України “Про охорону праці” та інших.

Посадовці закликали працівників неухильно дотримуватися вимог інструкцій з охорони праці, обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту, не нехтувати особистою безпекою, належно й відповідально ставитися до виконання посадових обов’язків.

Наприкінці заняття державні інспектори наголосили на боротьбі з прихованими нещасними випадками на підприємстві та неприпустимості випадків прихованого травматизму.

http://pratsia.in.ua/