Проходження опалювального сезону в умовах воєнного стану Держпраці тримає у фокусі уваги

22 грудня 2022

З метою забезпечення безаварійного функціонування підприємств під час опалювального сезону та забезпечення безпеки працівників у разі відключення електропостачання, державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області  продовжують інформаційно-роз’яснювальну роботу, зокрема, проводять інструкторсько-методичні заняття для працівників котелень підприємств, установ і організацій.

Працівникам доводяться вимоги чинного законодавства з охорони праці і промислової безпеки стосовно транспортування трубопроводами енергоносіїв, складування палива (вугілля, мазут, дерев’яний реквізит) для обігрівачів, відводу чадного газу з пристроїв обігріву, працюючих на твердому паливі тощо.

Відпрацьовуються дії працівників у випадку припинення циркуляції теплоносія при температурах нижче нуля, порядок організації ремонтних робіт поблизу діючого тепломеханічного обладнання, організації перевірок спрацювання приладів безпеки котлів.

Учасники заходів обговорюють вимоги до автономних обігрівачів, що можуть використовуватися на дільницях, їх види та принцип роботи, вимоги щодо організації на підприємстві пунктів (точок) обігріву працівників при відмові системи опалення.

Особлива увага приділяється організації аварійно-відновлювальних робіт на тепломережах та забезпеченню безперебійного підживлення котлів у разі відключення електропостачання.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.