Проведено інформаційно – роз’яснювальний захід з працівниками закладу освіти

01 лютого 2024

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели консультаційний захід щодо опрацювання питань трудових відносин під час дії воєнного стану в Ріпкинському ліцеї Ріпкинської селищної ради.

Працівників ознайомили зі змінами у трудове законодавство на період дії воєнного стану, обговорили особливості дистанційної роботи працівників закладу освіти. Посадовці зазначили, що дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (стаття 60-2 Кодексу Законів про працю України).

У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. З таким працівником укладається відповідний трудовий договір. А на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) роботодавця без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.

https://pratsia.in.ua