Проведено моделювання нещасного випадку з мотокосою

11 квітня 2024

З метою попередження виробничого травматизму головним державним інспектором відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області проведено практичне заняття з моделювання нещасного випадку, що стався в житлово-комунальному господарстві з робітником з благоустрою під час проведення робіт зі скошування трави мотокосою.

Робітник приступив до роботи без встановлення захисного щитка ріжучих частин (трипелюсткового ножа) мотокоси та не провів обстеження місця роботи на наявність каменів та перешкод. Під час скошування ніж мотокоси зачепив камінь який лежав у траві та від удару розлетівся на декілька частин. Одна з частин ножа потрапила в ногу потерпілому. Основною причиною нещасного випадку стало порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів.

У ході заняття були змодельовані дії постраждалого працівника, що призвели до нещасного випадку, проаналізовано допущені порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів. Розглянуто основні вимоги безпеки що до безпечної експлуатації мотокос та заборони при їх використанні.