Проведено семінар на підприємстві, що надає транспортні послуги

18 січня 2024

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар з представниками одного з підприємств області, яке надає транспортні послуги.

В ході зустрічі обговорювалось питання режиму роботи та робочого часу водіїв. Державні інспектори повідомили, що надмірна тривалість робочого часу водія з одночасним зменшенням періодів відпочинку може призвести до перевтоми, а отже збільшити ризик спричинення аварій на транспорті. Саме тому так важливо, щоб режим роботи водіїв був збалансований, і водій мав достатньо часу на відпочинок та відновлення.

Було зазначено, що тривалість робочого часу та часу відпочинку водіїв визначає Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340. Його вимоги поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами.

Вимоги щодо тривалості робочого часу водія відповідають загальним нормам трудового законодавства. Нормальна тривалість робочого часу водіїв не повинна перевищувати 40 годин на тиждень. Якщо за умовами роботи не може бути додержана встановлена для водіїв щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, роботодавець може запровадити підсумований облік робочого часу. У разі введення підсумованого обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) без урахування часу перерви не може перевищувати 10 годин. Тривалість періоду керування не може перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів.

Ненормований робочий день дозволено застосовувати для осіб, котрі керують легковими автомобілями.

Питання тривалості, складу, режиму й порядку обліку робочого часу у період дії в Україні правового режиму воєнного стану регулює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.