Проведено семінар-нараду на сільськогосподарському підприємстві

13 березня 2024

Посадові особи відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели інформаційний семінар з працівниками аграрного підприємства Сосниччини.

Йшлося про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, зокрема, про особливості укладення та припинення трудових договорів, зміну істотних умов праці, надання відпусток, забезпечення реалізації прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Обговорили останні зміни до Закону України «Про відпустки», які набули чинності 24.12.2023 року.

Державні інспектори наголосили на запобіганні найманої праці без належного оформлення трудових відносин, на перевагах легалізації трудових відносин, ризиках неофіційної зайнятості. Також порушувалися питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, психосоціальної підтримки на робочому місці, недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці, запобігання насильству за ознаками статі, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у трудових відносинах.

https://pratsia.in.ua/