Проведено семінар-нараду з питань безпечної експлуатації систем газопостачання

16 листопада 2022

На базі одного з відділень обласного навчально-курсового комбінату проведено семінар з суб’єктами господарювання різних форм власності та видів діяльності на тему «Безпечної експлуатації систем газопостачання комунально-побутових об’єктів  під час опалювального періоду».

Присутнім доведено інформацію обов’язок власника забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України. Посадовці зазначили, що власник  відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами. Технічний стан газопроводів (підземних, надземних, наземних та ввідних) і споруд на них повинен систематично контролюватись власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) шляхом проведення комплексного технічного огляду (обходу) трас газопроводів, технічного обстеження, в тому числі КПО, вимірювання захисних потенціалів і перевірки ефективності роботи засобів ЕХЗ. Запірну арматуру і компенсатори необхідно обслуговувати не рідше ніж один раз на рік і за необхідності – ремонтувати. Підземні (з металевих і поліетиленових труб), надземні та наземні газопроводи підлягають технічному обстеженню, в тому числі комплексному приладовому обстеженню відповідно до вимог Порядку технічного огляду, обстеження, оцінки та паспортизації технічного стану.

Окрім того, державні інспектори надали роз’яснення вимог «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15) щодо безпечної експлуатації побутових газових приладів, газопроводів та димових і вентиляційних каналів, розповіли про обов’язки особи, відповідальної за газове господарство, а також вимоги, які пред’являються до приміщень, в яких встановлюються газові прилади. Надали інформацію про періодичність та обсяг робіт під час проведення технічного обслуговування побутових газових приладів, газопроводів та димових і вентиляційних каналів, правила поведінки у разі виникнення аварійних ситуацій під час використання газових приладів.