Проведено семінар з питань деяких змін до законодавства про відпустки

10 січня 2024

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар з представниками одного з підприємств області, яке займається торгівельною діяльністю та виробництвом хліба та хлібобулочних виробів.

У ході зустрічі учасникам довели актуальні зміни трудового законодавства в частині надання відпусток, а саме, про те, що з 24.12.2023 року набув чинності Закон України «Про зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань», згідно з яким протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження 30-денного строку, без зарахування часу перебування у такій відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Крім того, посадовці надали роз’яснення стосовно відпустки при народженні дитини, компенсації за відпустки для призваних на військову службу, відпустки за власний рахунок, відпустки після звільнення з військової служби тощо. Також проконсультували працівників підприємства з інших питань застосування трудового законодавства.

https://pratsia.in.ua/