Проведено технічну консультацію з безпеки під час монтажу дизельної електростанції

13 грудня 2022

Виконання вимог нормативно-технічних документів є запорукою безпечної та безаварійної експлуатації автономних джерел енергозабезпечення і дає можливість мінімізувати ризик виникнення загрози життю та здоров’ю людей.

Так, колективу одного з монтажних експлуатуючих підприємств області державні інспектори Управління провели технічну консультацію на робочому місті щодо дотримання вимог електробезпеки та охорони праці підчас підготовки до монтажу та монтажу автономного джерела живлення, а саме, дизельної  електростанції.

Посадовці опрацювали із працівниками основні вимоги безпеки під час встановлення дизельної електростанції, надали роз’яснення стосовно порядку підключення автономних електростанцій до електромережі споживачів, а також порядку пуску в роботу електроустановок та електротехнологічного обладнання після відновлення електропостачання.

Спілкуючись з учасниками заходу, державні інспектори зазначили, що серед основних напрямків використання подібних пристроїв можна виділити наступні:

  • джерело основного безперебійного живлення там, де немає систем централізованого електропостачання;
  • резервне живлення — може використовуватися на будь-яких об’єктах, як тільки відключається електроенергія, генератор автоматично включається;
  • в системах аварійного електропостачання є безліч об’єктів, де необхідно забезпечити стабільну роботу електроніки, яка повинна працювати без зупинки. Це актуально для лікарень, промислових підприємств, водонапірних станцій, металургійних та інших підприємств.

При цьому, як підкреслили посадовці, кожна людина, якій доводиться мати справу з дизельними генераторами, повинна розуміти, що ці пристрої є засобами підвищеної небезпеки (горючі речовини – дизельне паливо, джерело електроенергії). Саме тому треба суворо дотримуватися встановлених вимог техніки безпеки й правил експлуатації обладнання з метою запобігання можливих поломок та виникнення позаштатних аварійних ситуацій.

Детальніше про трудові відносини під час воєнного стану – https://cutt.ly/LZYgbeT та про можливості інформаційного порталу Держпраці: https://pratsia.in.ua/