Проведено виробничу нараду з питань безпеки під час обслуговування електроустановок

25 грудня 2022
Про основні вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок до та вище 1000 В державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області говорили з працівниками одного з підприємств енергетичної галузі.
Учасникам викладені основні вимоги “Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів” (НПАОП 40.1-1.21-98), розглянуто основні вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок до та вище 1000 В, організаційні заходи, що убезпечують працівників під час роботи та технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт.
Обговорили порядок оформлення робіт за нарядом, розпорядженням або за затвердженим переліком робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації.
Також присутнім доведені правила безпеки під час виконання окремих видів робіт в електроустановках загального призначення, а саме, робіт на комутаційних апаратах і комплектному розподільчому устаткуванні.
У зв’язку з можливим відключенням електроенергії фахівці Управління приділили особливу увагу безпечній експлуатації електрогенераторів на підприємстві, зокрема, розглянули питання дотримання вимог Правил технічної експлуатації станцій і мереж (ГКД 34.20.507-2003), експлуатаційних інструкцій та інструкцій з охорони праці, вимог “Правил безпечної експлуатації електроустановок” (НПАОП 40.1-1.01-97) та “Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів” (НПАОП 40.1-1.21-98).
Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.