Проведено засідання “круглого столу” із соціально-психологічних питань сучасного стану населення

28 червня 2024

Головний спеціаліст сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області взяла участь у засіданні “круглого столу” за темою: “Дослідження соціально-психологічного стану населення України в умовах війни: виклики для фахової спільноти”, який проходи в змішаному форматі.

Організаторами та модераторами даного засідання були керівники Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Були присутні близько 30 представників, академічних установ, експертних центрів, дослідницьких компаній.

Йшлося про низку надважливих питань та викликів сучасного стану суспільства:

  • Динаміка показників соціально-психологічного стану населення України під час війни;
  • Дослідження під час війни: ризики некомунікативності;
  • Конфліктні пастки та можливості їх прогнозного моделювання;
  • Включене спостереження стратегій поведінки громадян в умовах мобілізації;
  • Вимірювання психологічного стану користувачів/-ок сайтів соціальних мереж та месенджерів за допомогою дослідницької онлайн-платформи SurveyMonkey;
  • Використання методу позитивної психотерапії в регуляції харчової поведінки.

Дослідники, що взяли участь у заході, домовилися про необхідність посилення співпраці і діалогу з медіаспільнотою для підвищення рівня обізнаності й точності в поширенні результатів досліджень, беручи до уваги етичні наслідки і соціальну відповідальність.

Науковці висловили готовність і надалі співпрацювати з урядовими установами і політиками в наданні експертних оцінок та інформованого супроводу процесів ухвалення рішень, пов’язаних із впливом війни на суспільство.