Триває допомога підприємствам, що зазнали руйнувань внаслідок бойових дій

24 липня 2022

Державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернігівській області провели нараду з працівниками одного з підприємств міста Чернігова, яке постраждало внаслідок бойових дій і на даний час відновлює свою діяльність.

У ході заходу працівникам підприємства, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою, роз’яснювалось, що під час проведення відновлювальних робіт на зруйнованих внаслідок бойових дій об’єктах підприємства, які виконуються з використанням машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зокрема кранів і посудин, що працюють під тиском, необхідно неухильно дотримуватись відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки з метою запобіганню виникнення нещасних випадків, аварійних ситуацій чи аварій, зважаючи на те, що при застосуванні різних систем з посудинами, що працюють під тиском, – від найпростіших компресорів, використовуваних під час фарбувальних робіт, і до складних розгалужених пневматичних систем промислових роботів, внаслідок порушення режиму експлуатації або дефектів можуть відбуватися вибухи з руйнуванням установок, устаткування, споруд і навіть будинків, а також загибель людей через вивільнення при руйнуванні посудини величезної енергії стисненого газу.

Газ, що міститься в посудині, є до того ж ще й небезпечним для життя людей (отруйним, задушливим, пожежо- або вибухонебезпечним). Тому ситуація з розгерметизацією посудини може перерости в серйозну техногенну аварію.

Також зверталась увага на додержання вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві від 17.04.2019 № 337 у зв’язку з підвищенням рівня прихованих нещасних випадків пов’язаних з виробництвом на фоні військових подій в Україні.

Одночасно роз’яснювались вимоги Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІV, який визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ і організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Розглянуто особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану, переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу, розірвання трудового договору, встановлення та обліку часу роботи та часу відпочинку.

Загалом заходом охоплено 15 працівників підприємства, які за результатами інформаційної наради пройшли відповідне тестування з безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.