У Чернігові провели моделювання групового нещасного випадку

06 грудня 2023

У рамках системної інформаційної роботи з попередження виробничого травматизму головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провів практичне заняття з моделювання групового нещасного випадку, що стався на одному з сільськогосподарських підприємств із працівниками зерносушильного комплексу під час виконання робіт в шахті норії.

Працівники зерносушильного комплексу виконували роботи в шахті норії без засобів індивідуального захисту, без наряду-допуску, не провівши перевірку на загазованість робочої зони. Основною організаційною причиною нещасного випадку стало порушення вимог безпеки під час виконання газонебезпечних робіт в замкнутому просторі.

У ході заняття учасники змоделювали дії постраждалих працівників, що призвели до нещасного випадку, проаналізували допущені порушення вимог безпеки. Детально обговорили заходи безпеки, яких необхідно дотримуватись під час виконання газонебезпечних робіт відповідно до вимог Типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (НПАОП 0.00-5.11-85). Також розглянули вимоги до складу бригади та технологічної послідовності виконання газонебезпечних робіт.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.