У Чернігові відпрацювали дії електротехнічних працівників у випадку аварійного вимкнення електроживлення

21 грудня 2022

На одному із постраждалих під час активних бойових дій на території Чернігівської області підприємств фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели тренування із використанням дизельних електростанцій як аварійного джерела живлення.

Під контролем державних інспекторів персонал установи виконав покрокові дії електротехнічних працівників у випадку аварійного вимкнення електроживлення від основної мережі електропостачання. Проведені реальні дії по пуску дизельної електростанції із  повним перемиканням навантаження на станції. Порядок виконання оперативних перемикань та підключення навантаження відображено в Оперативному журналі електроустановки та в Журналі обліку протиаварійних і протипожежних тренувань.

Одночасно працівникам доведені особливості експлуатації дизельних генераторів.

 

 

Державна служба з питань праці нагадує!

Для надійної та безаварійної роботи дизельного генератора упродовж усього відведеного йому експлуатаційного терміну, необхідно дотримуватися ряду правил.

Технічним обслуговуванням генератора повинні займатися тільки підготовлені електротехнічні працівники, які знають вимоги безпеки, повне керівництво по експлуатації, всі характеристики пристрою, його конструкцію і особливості. Але навіть при звичайній роботі з ДГ варто дотримуватися ряду правил по експлуатації.

Перш ніж почати користуватися дизельним генератором, а також в разі запуску після тривалого простою, варто дотримуватися наступного порядку дій:

  • для початку необхідно провести візуальний огляд генеретора. Якщо нічого не впадає в очі, перевірити також допоміжне обладнання – електрошафи і панелі;
  • упевнитися в справності системи запалювання;
  • переконатися, що заряд акумуляторів на достатньому рівні;
  • перевірити паливну систему на відсутність повітря;
  • заправити внутрішній контур охолодженої рідиною, наприклад, водою, тосолом або антифризом. Таким чином, необхідно провести перевірку циркуляції рідини. Показником справної роботи буде відсутність протікання в системи охолодження, змащення або паливоживлення. Якщо така проблема є, то необхідно підтягнути затискачі, що ущільнюють хомути і гайки.
  • переконатися, що конструкція повітряної заслінки дизельного генератора герметична.

У разі виникнення будь-яких проблем забороняється вирішити їх самостійно, якщо Вам не надано право обслуговування дизельного генератора. Всі роботи із обслуговування та ремонту генератора і електричної частини повинні виконуватися спеціально підготовленими працівниками.

Детальніше про трудові відносини під час воєнного стану – https://cutt.ly/LZYgbeT та про можливості інформаційного порталу Держпраці: https://pratsia.in.ua/