У Ніжині провели техконсультацію з безпечної експлуатації автомобільних газозаправних пунктів

29 лютого 2024

Для працівників одного з підприємств Ніжинського району, яке займається експлуатацією автомобільних газозаправних пунктів, головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провів технічну консультацію на робочому місці за темою “Безпечна експлуатація обладнання автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП)”.

Працівникам доведено основні вимоги Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15) та Правил охорони праці під час експлуатації посудин що працюють під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18) щодо безпечної експлуатації обладнання АГЗП. Також обговорили вимоги інструкції про порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку газів вуглеводневих скраплених для комунально-побутового споживання та автомобільного транспорту.

Безпосередньо на прикладі обладнання розглянули аварійні ситуації, які можуть виникнути під час експлуатації АГЗП та дії обслуговуючого персоналу у разі виникнення таких ситуацій. Обговорили заходи безпеки, яких необхідно дотримуватись під час виконання робіт по зливу ЗВГ з автоцистерн до резервуарів АЗС, порядок заправки автомобілів зрідженим вуглеводневим газом.

Керівництву підприємства було роз’яснено порядок оформлення документів дозвільного характеру на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у період дії воєнного стану.