У Польщі презентували Довідник з практичними порадами для захисту прав постраждалих від торгівлі людьми

13 жовтня 2023

11- 12 жовтня у м. Варшава (Польща) директор департаменту з питань праці Держпраці Володимир Гончарук взяв участь у презентації другого видання Практичного довідника українською мовою «Національні механізми взаємодії – об’єднання зусиль для захисту прав постраждалих від торгівлі людьми» та міжвідомчому круглому столі для суб’єктів національного механізму взаємодії (НМВ) в Україні.

Захід організовано Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ), яке з 1999 року бере активну участь у боротьбі з торгівлею людьми, а також у захисті прав постраждалих та груп ризику.

Оновлений Довідник містить важливі практичні поради щодо методів, процедур та послуг, необхідних для досягнення цілей національного механізму взаємодії. У ньому роз’яснюється як саме захистити дорослих та дітей, які стали жертвами торгівлі людьми. Кожна держава-учасниця ОБСЄ може взяти за основу запропоновану модель та адаптувати її до національних інтересів.

Під час зустрічі учасники круглого столу обговорили ключові компоненти Посібника та нові функції суб’єктів НМВ в Україні. Окремо розглянули ризики та заходи, спрямовані на протидію торгівлі людьми в Україні внаслідок військового нападу рф.

Використання Довідника інспекторами праці дозволить посилити роботу щодо протидії торгівлі людьми, яку Держпраці активно проводить з початку повномасштабної війни. Наразі вже понад 1 млн 360 тис. вимушених переселенців особисто поінформовані інспекторами про запобіжні дії для зниження ризиків потрапляння у трудове рабство. На вокзалах, прикордонних пунктах пропуску та місцях скупчення біженців розміщено понад 1,2 тис. плакатів, розповсюджено 177 тис. буклетів. У соцмережах розміщено 8 тис. інформаційних повідомлень, понад 1,5 тис. – на вебсайтах, 166 – у ЗМІ.