Відбулося технічне навчання інспекторського складу з питань відомчої реєстрації та ведення обліку ТТЗ

15 липня 2022

В Управлінні Держпраці у Чернігівській області  відновлено проведення системних занять з підвищення професійного рівня фахівців з питань знання законодавства України, яке застосовується у діяльності інспекторського складу.

З метою залучення працівників Управління, робочі місця яких територіально знаходяться у інших населених пунктах, захід відбувся у вигляді Zoom-конференції. Також представники відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку відповіли на питання присутніх. За результатами прослуханого матеріалу проведено відповідне тестування з метою перевірки рівня засвоєння матеріалу. Загалом у навчанні взяли участь та підвищили свій професійний рівень 35 посадових осіб.

Цього разу заняття було присвячене актуальним питанням відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.

Зокрема, під час виступів доповідачів зазначено, що підстави для проведення відповідних реєстраційних дій територіальними органами Держпраці містяться у ст. 34 ЗУ «Про дорожній рух» та пп. 1, 4 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженому постановою КМУ від 11.02.2015 № 96.

Держпраці здійснює відомчу реєстрацію та облік лише  тих великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.

Водночас, слід розуміти, що відомчу реєстрацію інших категорій транспорту також здійснюють уповноважені органи та підрозділи інших органів виконавчої влади.

Наприклад,  відомчий облік  тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів  здіснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, функції якого постановою КМУ від 02.09.2015  № 667 у цій частині покладено на Держпродспоживслужбу.

Було наголошено, що власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів. Експлуатація незареєстрованих технологічних транспортних засобів, а також у разі втрати свідоцтва про реєстрацію, номерного знака, забороняється. При цьому у разі наявності будь-яких обтяжень, реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів здійснюється виключно за умови надання згоди обтяжувача (обтяжувачів), справжність підпису (підписів) якого (яких) засвідчено нотаріусом.

Під час навчання присутнім роз’яснили зміни, які було внесено до Поряду відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що затверджений постановою КМУ від 06.01.2010 № 8. Зокрема, детально розглянуто новий розділ «Технічний огляд», який було введено Постановою КМ № 1394 від 28.12.2021 у зв’язку із скасуванням наказом Міністерства економіки № 556-22 від 24.03.2022 Порядку проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.

Більш детально з текстом чинної редакції Поряду відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, а також з відповідними змінами до нього можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/8-2010-%D0%BF#Text