Управління продовжує цикл тренінгів з безпечної експлуатації навантажувачів

23 листопада 2022

Презентовано третій навчальний відеоролик щодо вимог безпеки під час експлуатації навантажувачів

Управління Держпраці у Чернігівській області продовжує цикл відео-тренінгів про безпечну експлуатацію навантажувачів. Цього разу державні інспектори розповідають про основні вимоги безпеки під час переміщення навантажувача територією підприємства.

Відеоролик тренінгу можна переглянути на Телеграм-каналі Управління https://t.me/dp_cn/92, або на офіційній сторінці Управління у Facebook.

Зокрема, у навчальному відеоматеріалі йдеться про те, що пересування навантажувачів територією підприємства має здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху. Проїзди мають бути вільними, ясно обмежені або позначені. Небезпечні місця, включно з обмеженням за висотою, мають бути ясно позначені. Не допускається захаращувати проїзди.

Переміщувати можна тільки надійно встановлені, стійкі та безпечні для переміщення вантажі. З особливою обережністю слід переміщувати надмірно довгі або надмірно високі вантажі. Переміщення навантажувачем вантажів, центр ваги яких важко визначити, слід виконувати на мінімальній швидкості та обережно, складувати якомога нижче (не піднімати). Не дозволяється укладати вантаж вантажопідіймальним краном безпосередньо на вила чи інший змінний вантажозахоплювальний пристрій навантажувача.

Водій повинен уникати наїзду на перешкоди, що можуть призвести до пошкодження навантажувача або травми водія. Забороняється частини тіла між стійками вантажопідіймача чи між частинами навантажувача, що можуть почати рухатися одна відносно одної. Під час переміщення водій не повинен нахилятися за межі контуру навантажувача в плані.

Водій повинен постійно контролювати рух, стежити за пересуванням людей і транспортних засобів, а також витримувати безпечну дистанцію. Необхідно дотримуватися обмежень швидкості, не допускати різких розгонів та гальмування, поворотів на великій швидкості. Необхідно знижувати швидкість і подавати звукові сигнали на поворотах, перетинаннях проїздів і в інших місцях, де видимість обмежена. У таких місцях також не допускається здійснювати обгін. Під час маневрування з вантажем у піднятому положенні органи кермового керування та гальмування варто пускати в хід плавно.

Максимальна швидкість руху навантажувача територією, у виробничих та інших приміщеннях установлюється суб’єктом господарювання, не повинна перевищувати:

10 км/год – територією підприємства;

5 км/год – у виробничих та інших приміщеннях;

3 км/год – на поворотах, під час в’їду або виїзду з воріт, під час виїзду з-за рогу будинку (споруди), під час переїзду через залізничні колії, на перехресті шляхів, у місцях інтенсивного руху людей, під час руху заднім ходом.

Більш детально про відповідні вимоги безпеки можна дізнатися з Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.83-18) та Правил охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт (НПАОП 0.00-1.75-15).

Детальніше про трудові відносини під час воєнного стану – на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/