УВАГА! Мінна небезпека під час сільсько-господарських робіт!

24 травня 2022

У зв’язку з воєнними діями, що тривають на території України, у Чернігівській області збільшилися випадки травмування працівників сільськогосподарських підприємств від вибухонебезпечних предметів під час обробітку сільськогосподарських угідь.

Так, 19.05.2022 року під час руху на фронтальному навантажувачі біля лісосмуги підірвався на міні працівник одного з підприємств, отримавши травму з тяжкими наслідками. Ще один працівник 23.05.2022 року під час обробітку поля підірвався на вибухонебезпечному предметі, від чого загинув.

Тому, щоб створити безпечні та безаварійні умови праці у суб’єктів господарювання сільського господарства та мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків на виробництві під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних (бойових) дій на території нашої країни, Управління Держпраці у Чернігівській області пропонує роботодавцям вжити такі заходи:

 

  1. Переглянути накази про призначення відповідальних осіб за організацію охорони праці під час проведення весняно-польових робіт: в цілому по господарству – головний інженер, головний агроном; по відділках, бригаді – керуючий відділком, бригадири тракторних і польових бригад.
  2. Перед проведенням комплексу весняно-польових робіт роботодавцям, спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС, організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства (особливо у зонах, прилеглих до ведення бойових дій).
  3. Розробити плани евакуації персоналу перед початком та під час проведення бойових дій та плани ліквідації аварійних ситуацій з мінімальним рівнем загрози життю та здоров’ю працюючих. Посадовим особам підприємства довести дані плани до працівників під підпис.
  4. Доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати у відповідності до розроблених безпечних маршрутів, з якими ознайомлені усі працівники, що будуть виконувати зазначені роботи.
  5. Організувати проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах достатньої видимості, виключно у денний час.
  6. Керівникам сільськогосподарських підприємств всіх форм власності разом з інженерами з охорони праці напередодні весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році (проведення семінарів з залученням спеціалістів МВС, ДСНС та Держпраці по можливості).
  7. Організувати роботу з працівниками згідно з Правилами з охорони праці в сільськогосподарському виробництві.
  8. Неухильно дотримуватися нормативно-правових актів з охорони праці.

Наразі необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських підприємств усіх форм власності безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки в умовах воєнних (бойових) дій в Україні.