За створення перешкод під час перевірки на підприємство накладено штрафні санкції

22 грудня 2021

Посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області провели позаплановий контрольний захід з питань оформлення трудових відносин та додержання вимог законодавчих та нормативно – правих актів з охорони праці та промислової безпеки на Чернігівській виробничій базі ТОВ «Ливарний завод «Символ».

Під час здійснення контрольного заходу керівнику підприємства надано копію направлення та видано вимогу про надання документів, однак останній не надав посадовцям Управління завірених копій документів, необхідних для проведення позапланової перевірки, про що складено акт про неможливість проведення заходу державного контролю.

У зв’язку з невиконанням законних вимог інспектора праці та створення перешкод, а саме – ненадання завірених копій документів, необхідних для проведення контрольного заходу, відносно керівника товариства складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення про накладення штрафу в розмірі 850 гривень.

 

За створення перешкод у проведенні перевірки з питань додержання законодавства про працю, в частині використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин (ненадання необхідних документів для перевірки) статтею 265 КЗпП України передбачено фінансову санкцію до юридичної особи у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, в сумі 104000 гривень.

 

За результатами проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю) з питань додержання вимог законодавства у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці на підприємстві виявлено 44 порушення вимог нормативно правових актів з охорони праці, складено відповідний акт та видано обов’язковий до виконання припис. Директора притягнуто до адміністративної відповідальності.

Враховуючи вищевказані порушення, Управлінням прийнято рішення про подання до суду позовної заяви щодо зупинення робіт у сфері господарської діяльності Чернігівської виробничої бази ТОВ «Ливарний Завод «Символ».