Захист трудових прав соціальних працівників: Держпраці та Профспілка розпочинають важливий етап співпраці

25 січня 2024

25 січня Голова Держпраці Ігор Дегнера та заступник Голови Профспілки працівників соціальної сфери України Оксана Мафтуляк підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію.

Сторони домовились співпрацювати для виявлення та попередження порушень законодавства про працю та нещасних випадків на роботі, сприяти поновленню порушених прав, а також проводити інформаційну роботу серед працівників соціальної сфери для підвищення їх правової обізнаності.

Партнерство передбачає обмін інформацією про стан охорони праці та рівень виробничого травматизму, проведення навчання та тренінгів з питань безпеки праці, що сприятиме попередженню настання нещасних випадків під час виконання професійних обов’язків соціальними працівниками.

Окремо домовились і про надання інспекторами Держпраці інформаційного супроводу в процесі запровадження психосоціальної підтримки на робочому місці працівників соціальної сфери в умовах війни.

Ігор Дегнера підкреслив важливість співпраці між Держпраці та Профспілкою працівників соціальної сфери, адже повномасштабна війна створила надзвичайні виклики для всіх, і саме працівники соціальної сфери їх відчувають найбільше. Держава і профспілки мають об’єднатися заради створення для них гідних умов праці.

Оксана Мафтуляк подякувала за співпрацю та зазначила, що працівники соціальної сфери, які надають допомогу людям, часто теж потребують захисту. Тому сприяння забезпеченню безпечних та здорових умов праці для них є вкрай важливим.