Аграріям Прилуцького району розповіли про вимоги охорони праці і безпеку систем газопостачання

05 березня 2024

На одному з сільськогосподарських підприємств Прилуцького району головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провів семінар для посадових осіб та працівників.

Розглянули низку актуальних питань, зокрема:

– порядок оформлення документів дозвільного характеру на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у період дії воєнного стану;

– проведення спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

– забезпечення працівників засобами індивідуального захисту;

– проведення лабораторних досліджень умов праці, атестації робочих місць;

– організація та проведення попередніх, періодичних та позачергових медичних оглядів працівників за рахунок роботодавці;

– безпека під час польових робіт;

– безпека під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів.

Окрему увагу приділили питанню безпечної експлуатації систем газопостачання природним газом підприємства відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15). Розглянули види технічного обслуговування газопроводів та газовикористовуючого обладнання, а також періодичність, з якою проводяться дані роботи.

На прикладі обладнання розглянули перелік можливих аварійних ситуацій, які можуть виникнути під час експлуатації систем газопостачання, та дії обслуговуючого персоналу згідно з ПЛАС.