Чернігівщина долучається до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки

20 травня 2021

Щороку в Україні з метою збереження українських цінностей та їхньої популяризації серед молоді та населення держави у третій четвер травня відзначається Всесвітній День вишиванки.

Відзначати Всесвітній день вишиванки вперше було запропоновано у 2006 році студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету, а вже упродовж наступних років свято набуло Всеукраїнського рівня. Згодом до нього почали долучатися українські діаспори у всьому світі.

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області, дотримуючись карантинних заходів, також долучився до свята, яке цього року відзначається в п’ятнадцяте. Сьогодні посадовці вдягнули свої кращі вишиванки, перетворивши звичайний робочий день на свято української єдності, національного духу, пам’яті свого родводу, духовних надбань й мудрості поколінь.

Вишиванка для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Це справжня національна святиня, яка символізує духовне багатство, народну мудрість і знання, традиційний зв’язок поколінь. Це символ приналежності до свого роду, національна ознака, один із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному, мультикультурному світі.

Колектив Управління Держпраці у Чернігівській області вітає всіх українців із цим весняним святом і бажає всім здоров’я, миру й позитивного настрою!

Шануймо наші національні святині, історію і культуру своєї землі!