Для працівників житлово-комунальної сфери Прилук провели семінар-нараду

04 квітня 2023

На одному з підприємств ЖКГ міста Прилуки, яке займається постачанням тепла, водопостачанням та водовідведенням, фахівці відділу з питань безпеки праці та відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління провели семінар-нараду з керівниками та посадовими особами відповідних служб.

Під час заходу розглянули питання організації та проведення газонебезпечних робіт відповідно до вимог НПАОП 0.00-5.11-85 «Типова інструкція з організації та проведення газонебезпечних робіт», опрацювали вимоги до працівників, які залучаються до виконання газонебезпечних робіт, питання використання засобів індивідуального захисту. Учасники обговорили перелік газонебезпечних робіт які виконуються на підприємстві, як по наряду-допуску так без нього, вимоги до оформлення  наряду-допуск, проведення цільових інструктажів, організацію та дотримання безпечної експлуатації електроустановок та електрообладнання повітряних ліній електропередач, кабельних ліній,розподільних щитів, щитків, зборок та інше, в умовах воєнного стану та відключень електричної енергії.

Керівному складу підприємства надані роз’яснення стосовно особливостей оформлення документів дозвільного характеру (дозволи, декларації) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Роз’яснено питання організації та проведення періодичних медичних оглядів, зайнятих на важких роботах та роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року. Також приділили увагу порядку визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, та проходження працівниками позачергового медичного огляду.

Нагадали про необхідність запобігання нещасних випадків та боротьбу з прихованими нещасними випадками на підприємстві, поінформували щодо неприпустимості випадків прихованого травматизму.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.