До уваги керівників медичних закладів!

02 лютого 2022

У зв’язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» (далі – Постанова) передбачено підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер.

Відповідно до Постанови розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці встановлений у межах фонду оплати праці на 2022 рік на рівні не менше:

– 20000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності у закладах охорони здоров’я;

– 13500 гривень – для молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти і магістрам з медсестринства.

У разі встановлення медичному працівнику неповного робочого дня або неповного робочого тижня, а також під час невиконання працівником у повному обсязі встановленої норми тривалості робочого часу, вимога щодо розміру  передбачена підпунктом 1 пункту 1 Постанови застосовується пропорційно до відпрацьованого часу.

Нагадуємо, що Постанова набула чинності з дня її опублікування та застосовується з 01 січня 2022 року.

Управлінням Держпраці у Чернігівській області забезпечено інформування закладів охорони здоров’я області щодо недопущення порушення прав медичних працівників при запровадженні роботи на умовах неповного робочого часу. 82 комунальним лікувальним закладам області направлено відповідні рекомендаційні листи стосовно дотримання норм законодавства з оплати праці працівникам медичних закладів. Крім того, з цього питання здійснено 20 інформаційних відвідувань роботодавців, з метою роз’яснення чинного трудового законодавства.

Також Управлінням направлено лист Чернігівській обласній організації профспілки працівників охорони здоров’я України щодо підстав для проведення заходів державного нагляду (контролю) у разі порушення прав працівників.