На Чернігівщині тривають перевірки суб’єктів господарювання щодо нелегального обігу й торгівлі пальним

22 березня 2021

З 12 березня 2021 року на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 11.03.2021 № 10033/1/1-21 та відповідного доручення т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка від 12.03.2021 № Д-124/1/5.3-21 Управління Держпраці у Чернігівській області проводить позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням вимог у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці та оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання, закладами установами, у сфері управління (володіння, користування) яких перебувають місця виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Перевірки призначені на державному рівні у зв’язку з наявними системними порушеннями, що мають значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

Під час проведення позапланових заходів першочергово звертається увага на наявність дозвільних документів та декларацій відповідності на виконання робіт з підвищеною небезпекою, кількість машин, механізмів, устаткування та наявність дозволів на їх експлуатацію, проведення ідентифікації та декларування об’єктів підвищеної небезпеки. Перевіряється проведення навчання працівників з питань охорони праці, забезпечення їх засобами індивідуального та колективного захисту, спецодягом та спецвзуттям призначеним для роботи в вибухонебезпечному середовищі. Також посадовці перевіряють додержання роботодавцями законодавства про працю в частині використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.