Проведено засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі

23 березня 2021

На базі Управління Держпраці у Чернігівській області за участю державних інспекторів відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку проведено онлайн-засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств будівельної галузі Чернігівської області.

У рамках порядку денного члени Громадської ради опрацювали напрямки підвищення ефективності комунікації територіальних органів Держпраці з суб’єктами господарювання в частині обміну інформацією про нещасні випадки, обставини і причини їх настання. Провели детальний аналіз обставин та причин настання групового нещасного випадку, що стався на об’єкті будівництва «Реконструкція існуючого зерносушильного комплексу з встановленням двох технологічних ємностей для тимчасового зберігання зерна» у селі Вихвостів Городнянського району Чернігівської області.

Крім того, учасники засідання обговорили проект Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», розглянули зміни у дозвільному законодавстві, зокрема, постанову Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Детально на практичних прикладах було розглянуто Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 23.06.2017 № 1050, стосовно обов’язків і відповідальності замовників щодо організації охорони праці на будівельному майданчику; обов’язків координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації будівництва та координатора з питань охорони праці на стадії будівництва. За матеріалами недавніх перевірок учасники обговорили недоліки під час виконання робіт вантажопідіймальними кранами (у тому числі, іноземного виробництва) на будівельному майданчику та утримання їх у належному технічному стані.

Також державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області висвітлили найбільш поширені питання та проблемні аспекти впровадження змін до Порядку відомчої реєстрації і ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, які внесені постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».