Ніжинським аграріям – про безпечну експлуатацію систем газопостачання

25 квітня 2023

Інспектори відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області проводять технічні консультації для керівників,  посадових осіб, спеціалістів та працівників підприємств за темою «Безпечна експлуатація систем газопостачання».

Так, на одному з сільськогосподарських підприємств Ніжинського району проведено інформаційно-роз’яснювальний захід, під час якого посадовці розглянули з учасниками вимоги безпечної експлуатації систем газопостачання природним газом зерносушарок відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання» (НПАОП 0.00-1.76-15). Особливу увагу приділили питанню підготовки систем газопостачання до сезону сушіння зерна, опрацювали перелік регламентних робіт, які необхідно виконати перед зняттям заглушки та проведенням пуску газу після тривалої зупинки. Довели інформацію про види технічного обслуговування газопроводів та газовикористовуючого обладнання, а також періодичність, з якою проводяться дані роботи. Проаналізували можливі аварійні ситуації, які можуть виникнути під час експлуатації систем газопостачання, дії обслуговуючого персоналу згідно ПЛАС.

Окрім того, інспектори роз’яснили керівництву підприємства особливості оформлення документів дозвільного характеру (дозволи, декларації) на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Також посадовці наголосили на посиленні роботи із запобігання нещасних випадків та боротьбі з прихованими нещасними випадками на підприємстві, поінформували щодо неприпустимості випадків прихованого травматизму.