Підсумки роботи за 5 місяців: 190 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на суму понад 2,5 млн гривень

08 червня 2021

Упродовж 5 місяців 2021 року інспектори праці Управління Держпраці у Чернігівській області здійснили 435 контрольних заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, в ході яких виявили 742 факти порушень законодавства про працю. На усунення виявлених порушень та недопущення в подальшому, керівникам підприємств, установ та організацій області видано 254 приписи, на винних посадових осіб та роботодавців складено 283 протоколи про адміністративні порушення за статтями 41, 188-1 та 1886 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у тому числі, 26 протоколів відносно керівників підприємств-боржників за статтею 1886 КУпАП.

За результатами 285 проведених контрольних заходів, де вивчалося питання оформлення трудових відносин, встановлено факти використання 76 роботодавцями області найманої праці 153 осіб без належного оформлення трудових відносин.

Завдяки системній роботі інспекторів праці з початку 2021 року суб’єктами господарювання області легалізовано працю 575 осіб.

Упродовж поточного року Управлінням розглянуто 50 справ щодо застосування фінансових санкцій та винесено рішення щодо накладення штрафних санкцій загальною сумою 4 млн 304,0 тис. гривень, по 27 постановах сплачено 2 млн 721 тис. 636,00 гривень.

Також інспекторами праці постійно проводиться консультативна та роз’яснювальна робота з питань додержання вимог трудового законодавства та інших нормативно-правових актів. З метою надання допомоги фахівцям підприємств, організацій та установ області щодо правильності застосування законодавчих і нормативних актів з питань оплати праці, трудових відносин, загальнообов’язкового державного соціального страхування посадовці Управління взяли участь у 8704 семінарах, нарадах, засіданнях «круглих столів», лекціях, у комісіях з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Крім того, з початку поточного року було виявлено 27 суб’єктів господарської діяльності області, які мали заборгованість із виплати заробітної плати 858 працівникам, у тому числі 199 звільненим на суму понад 3,4 млн гривень. За результатами проведеної роботи фахівців Управління 190 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на суму понад 2,5 млн гривень.