Продовжується превентивна робота щодо боротьби з незадекларованою працею

04 червня 2021

У рамках системної превентивної роботи з детінізації зайнятості населення на Чернігівщині тривають відповідні заходи державного нагляду (контролю) серед суб’єктів господарювання всіх форм власності.

Цього разу фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області, дотримуючись належних протиепідемічних заходів безпеки, спілкувалися з працівниками і відвідувачами торгово-розважального центру «Рояль» міста Чернігова.

Посадовці доводили громадянам переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці як для працівників, так і для роботодавців, розповідали громадянам про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання тощо.

Окрему увагу було приділено питанням праці неповнолітніх, зокрема, надавалися роз’яснення стосовно тривалості робочого часу і часу відпочинку, нарахування та виплати заробітної плати працівникам молодше вісімнадцяти років, гарантій при наданні відпусток, заборон залучати неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці тощо.

Всім охочим посадовці вручали інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, рекомендували у рази будь-яких ситуацій або випадків порушення трудових прав звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області.