Працівникам і роботодавцям Чернігівщини – про наслідки незадекларованої праці

30 березня 2021

У рамках системної превентивної роботи з детінізації зайнятості населення на Чернігівщині тривають відповідні заходи державного нагляду (контролю) серед суб’єктів господарювання всіх форм власності.

Зокрема, упродовж березня поточного року, фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області, дотримуючись належних протиепідемічних заходів безпеки, провели понад 4 тисяч роз’яснювальних заходів зазначеної тематики.

Спілкуючись із роботодавцями і колективами підприємств, інспектори доводили їм переваги офіційного оформлення трудових відносин для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки незадекларованої праці, розповідали про відповідні соціальні гарантії належно оформленого працівника, про визначену законодавством відповідальність роботодавців та розміри штрафних санкцій за використання незадекларованої праці, роз’яснювали новації у здійсненні інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання тощо.

Всім охочим посадовці вручали інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки, рекомендували у рази будь-яких ситуацій або випадків порушення трудових прав звертатися до Управління Держпраці у Чернігівській області.