Працівникам підприємства – про безпечну експлуатацію АЗС в умовах військового стану

17 червня 2022

Державні інспектори Управління Держпраці у Чернігівській області провели тренінгове заняття для колективу одного з автозаправних підприємств області.

Учасникам заняття доведені вимоги безпечної експлуатації автомобільних газозаправних пунктів та автомобільних заправних станцій (НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання»), вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками (НПАОП 0.00-7.14-17).

Опрацювали основні вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок, у тому числі, у вибухонебезпечних зонах, розглянули організаційні заходи, що убезпечують працівників під час роботи, технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт.

Також колективу підприємства надали роз’яснення стосовно організації та проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року. Довели особливості визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду тощо. Окремо розглянули умови праці та порядок і особливості проведення атестації робочих місць за умовами праці, призначення пільг і компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

Одночасно представники Управління довели вимоги Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, рішень Уряду стосовно порядку отримання документів дозвільного характеру, у тому числі, постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану” та інших.