Продовжується робота по відновленню об’єктів будівництва на будівельних майданчиках Чернігівської області

08 червня 2022

У наслідок обстрілів окупантами під час активної фази наступу на Чернігівському напрямку ряд будівельних майданчиків багатоквартирного будівництва отримали численні пошкодження. При цьому, пошкодження отримали як самі об’єкти будівництва, так і будівельна техніка.

У зв’язку з цим, на сьогодні для забудовників є вкрай нагальним питання організації заходів із обстеження стану несучих та огороджуючих конструкцій, перекриттів, комунікацій, а також відновлення пошкоджених машин, обладнання, вантажопідіймальної техніки.

У рамках цієї роботи посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області проводять інформаційно-роз’яснювальні заходи, під час яких представникам підприємств-забудовників надаються роз’яснення та рекомендації з питань безпечного виконання робіт та особливостей організації праці у період дії військового стану.

Зокрема, звертається увага, що у разі виконання робіт у закритих приміщеннях, на висоті, під землею у проекті виконання робіт (ПВР) повинні бути зазначені шляхи евакуації людей у безпечні зони у випадку небезпечних або аварійних ситуацій. Також схеми евакуації працівників на випадок аварійних ситуацій повинні бути зазначено на плакатах, які вивішуються у місцях піднімання людей на риштовання. Крім того, під час робіт слід враховувати, що будівельно-монтажні та демонтажні роботи, які виконуються у будівлях і спорудах, що знаходяться в аварійному стані, виконуються лише за нарядом-допуском із застосуванням о додаткових організаційних та технічних заходів безпеки.

Окремо розглядається питання безпеки при відновлення пошкоджених, спрацьованих або таких, що стали непридатними внаслідок обстрілів, складових частин обладнання (металевих конструкцій, механізмів, гідроприводу, електроприводу, приладів і пристроїв безпеки тощо), яке здійснюється з метою доведення обладнання до працездатного і справного стану.

Посадовці відзначають, що у разі аварії або пошкодження виробничого обладнання (машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки), спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру, вони (з метою визначення можливості відновлення) підлягають експертному обстеженню.

Під час зустрічей також розглядаються основні вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок, організаційні заходи, що убезпечують працівників під час роботи, технічні заходи, що створюють безпечні умови виконання робіт. Увага приділяється організаційним та технічним заходам для безпечного виконання робіт в електроустановках. Обговорюється порядок оформлення робіт за нарядом, розпорядженням або за затвердженим переліком робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації. Також присутнім доводяться правила безпеки під час виконання окремих видів робіт в електроустановках загального призначення, а саме, робіт на комутаційних апаратах і комплектному розподільчому устаткуванні.

Керівному складу підприємств-забудовників надаються роз’яснення стосовно деяких особливостей забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану, які встановлюються постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314, зокрема, щодо права у період воєнного стану на провадження господарської діяльності на підставі безоплатного подання до дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг декларації про провадження господарської діяльності без отримання дозвільних документів.