Проведено чергове заняття з моделювання нещасного випадку на агропідприємстві

01 серпня 2023

З метою попередження виробничого травматизму головним державним інспектором відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області Центрального міжрегіонального управління Держпраці проведено практичне заняття з моделювання нещасного випадку, що стався на одному з сільськогосподарських підприємств.

Під час проведення ремонту вантажного автомобіля з напівпричепом на майданчику з ухилом, водій автотранспортних засобів не підставив під колеса упорні колодки та не загальмував автомобіль стоянковим гальмом для запобігання самовільного руху автомобіля. Внаслідок цього автомобіль почав рух та наїхав на водія, який в цей час перебував під напівпричепом, завдавши потерпілому тяжких травм.

У ході заняття були змодельовані дії постраждалого працівника, що призвели до нещасного випадку, проаналізовані допущені порушення вимог безпеки, зокрема, під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів. Також учасники детально обговорили вимоги безпеки під час експлуатації транспортних засобів, зазначені у розділі XIII «Правил охорони праці на автомобільному транспорті» (НПАОП 0.00-1.62-12).

Наприкінці заняття державний інспектор наголосив на боротьбі з прихованими нещасними випадками на підприємстві та неприпустимості випадків прихованого травматизму.

http://pratsia.in.ua/