Проведено черговий семінар-нараду з питань трудового законодавства

01 березня 2023

Інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області у рамках інформаційної компанії «Виходь на світло!» продовжують консультативну роботу з роботодавцями та працівниками суб’єктів господарювання різних сфер діяльності.

Так, на одному з підприємств, яке займається відновленням відсортованих відходів, проведена нарада та надані консультації з питань трудового законодавства. У ході заходу присутнім довели останні зміни у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану, зокрема, стосовно особливостей укладення трудового договору, переведення працівників на іншу роботу, змін істотних умов праці, надання відпусток, оплати праці, оформлення трудових відносин із внутрішньо переміщеними особами тощо. Також надається консультативна допомога з питань застосування трудового законодавства.

Окрім того, наголошується про переваги офіційного працевлаштування та ризики в разі використання праці неоформлених працівників, як не попастись на «гачок» непорядних роботодавців та мінімізувати ризики від примусової праці і торгівлі людьми, дотримання прав працівників з інвалідністю, запобігання дискримінації та мобінгу.

Детальніше про трудові відносини під час воєнного стану – на сайті Держпраці: https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/  та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/