Проведено інформаційний захід на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат»

01 лютого 2024

Посадовою особою відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області проведено інформаційний семінар із працівниками ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат».

У ході заходу учасників поінформували про особливості трудових відносин в умовах воєнного стану, зокрема, звернули увагу на особливості укладення та припинення трудових договорів, зміни істотних умов праці, надання відпусток, забезпечення реалізації прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Наголошено на необхідності дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, проінформовано, що у відповідності до вимог ст. 39 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» у 2024 році  передбачено проведення індексації заробітної плати, при цьому обчислення  індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення буде проводитись з наростаючим підсумком починаючи з 01 січня 2024 року.

Обговорили останні зміни до Закону України «Про відпустки», а також питання забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, психосоціальної підтримки на робочому місці, недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці, запобігання насильству за ознаками статі, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у трудових відносинах.