Проведено робочу зустріч з представниками міграційної служби

28 травня 2024

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели робочу зустріч із соціальними партнерами одного з секторів Управління Державної міграційної служби у Чернігівській області.

Обговорили питання трудової міграції, у тому числі нелегальної, наслідки міграційних процесів, загрози примусової праці, що таке насильство, рабство, як убезпечити себе під час перебування за кордоном та під час підписання контракту на працевлаштування за кордоном.

Розглянули головні умови легального працевлаштування за кордоном через ліцензованих посередників.

Окрім того, учасники зустрічі підкреслили, що поряд із нелегальною трудовою міграцією існує таке ганебне явище як торгівля людьми, суб’єктами якого стають і громадяни нашої країни. Наголошено, що торгівля людьми є кримінальним злочином і передбачає вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі, сексуальної, за допомогою обману, шахрайства, шантажу, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства. За торгівлю людьми в Україні передбачена кримінальна відповідальність за ст.149 КК України.