Проведено семінар-нараду для медиків Територіального медоб’єднання МВСУ по Чернігівській області

14 липня 2021

Представники Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують системну превентивну роботу на підприємствах усіх форм власності. Цього разу вони провели семінар-нараду для керівництва та медперсоналу ДУ «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області».

Посадовці довели учасникам заходу інформацію про стан виробничого травматизму на суб’єктах господарювання області, обговорили створення на робочих місцях безпечних умов праці, заходи щодо мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків. Опрацювали основні вимоги безпеки та правил охорони праці під час експлуатації підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, вимоги безпеки під час експлуатації ліфтів, розглянули типові порушення з метою недопущення їх у подальшому.

Особлива увага працівників підприємства зверталася на дотримання вимог безпеки при експлуатації та утримання в справному стані кисневих балонів, безпечне поводження з балонами, зберігання та подачу кисню до приміщення тощо.

Окрім того, фахівці Управління надали медикам кваліфіковані роз’яснення стосовно організації та проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року. Обговорили питання визначення категорії працівників, які підлягають періодичному медичному огляду, складання Акту визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, складання поіменних списків працівників.

Окремо опрацювали питання умов праці та порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання пільг та компенсацій за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.