Проведено семінар-нараду з безпеки під час відновлення систем електропостачання

19 квітня 2023

До всесвітнього Дня охорони праці, який цього року присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу як основному принципу та праву на роботі, посадові особи Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань правового забезпечення та безпечного виконання робіт з відновлення системи електропостачання в одному із енергетичних підприємств, які відновлюють електроживлення на об’єктах, шо постраждали під час активних бойових дій.

У ході проведення семінару працівникам підприємства довели вимоги безпеки та охорони праці під час виконання відновлювальних робіт в діючих електроустановках з використанням піднімальних машин та механізмів.

Учасники заходу відпрацювали порядок виконання робіт (дій) на випадок вимкнення електроживлення та порядок виконання робіт з електрогенератором при відновленні стаціонарного електропостачання.

Одночасно обговорили рекомендації для роботодавців, працівники яких, виконуючи свої обов’язки, пересуваються територією, де можуть бути вибухонебезпечні предмети (міни, боєприпаси тощо).

Посадовці надали роз’яснення стосовно вимог безпеки під час виконання електромонтажних робіт, а саме:

  1. Вимог безпеки перед початком роботи.
  2. Виконання робіт вогненебезпечними інструментами.
  3. Робіт з використанням пневматичних інструментів.
  4. Робіт з використанням електричних ручних машин.
  5. Дій працівників під час виконання ремонтних робіт у разі відключення устаткування, а також у разі, якщо подано сигнал про аварію.

Окремо було наголошено на запобіганні нещасних випадків, боротьбі з прихованими нещасними випадками на підприємстві та неприпустимості випадків прихованого травматизму.

Більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану можна отримати на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua/.